בלוג ומאמרים

בנייני בוטיק

מה כעשור שאנו רגילים לראות מגדלי ענק מרובי קומות שהפכו לחלק מהנוף במדינת ישראל, הם נבנים זה אחר זה בערים מרכזיות ואפילו החלו להגיע לפריפריות. מגדלים אלה מכילים קומות מרובות שיכולים להיות למטרת דיור או למטרת בנייני משרדים. יחד עם זאת, עדין יש שיעדיפו בנייה נמוכה יותר ולא לחיות תוך בניין המוני, ולכן אנו שומעים על לא מעט בנייני בוטיק אשר נבנים בערים מרכזיות המיועדים עבור אנשים המחפשים סטנדרט אחר. בנייני בוטיק לרוב יכילו בין 5-7 קומות בלבד והם יהיו מעוצבים בטוב טעם, הן מבחינת הכניסה ללובי, אופי הדירות וגודלן.

מהו בניין בוטיק?

המושג "בוטיק" לקוח מעולם האופנה, בו ניתן למצוא חנויות בוטיק קטנות, הוא מסמל סוג של  מקום בייתי, נגיש, מחבק וכזה שיש לו אופי מיוחד משלו. למעשה, בנייני בוטיק הם ההפך הגמור מבנייני יוקרה המוניים והם מעבירים מסר בייתי וחמים, כאשר כל האלמנטים בבניין יהיו מובחרים בדגש על אינטימיות בין השכנים, נגישות נוחה, קל להתמצא במקום, קל למצוא את החניון ואת הלובי ובכלל לא תמצאו בו כמות גדולה של מעליות, אלה הוא יהיה מסודר ואינטימי ללא המוניות שחווים דיירים במגדלים המכילים כמות גדולה של דיירים.

סוגים שונים של בנייני בוטיק

ישנם סוגים שונים של בנייני בוטיק, חלקם בניינים חדשים לגמרי שנבנו באזורים שקטים יחסית, חלקם יהיו ברחובות מרכזים בערים מרכזיות, חלקם יהיו בניינים לשימור שעברו מהפך של ממש ומכילים את אותו עיצוב ישן ואהוב מפעם וחלקם יהיו ממוקמים במיקומים ספציפיים שבהם הבנייה לגובה אסורה. למעשה, ניתן למצוא מבחר רב של בנייני בוטיק כאשר חלקם יהיו ממוקמים באזורים נחשקים בלב מרכזים אורבניים וחלקם בשכונות מפוארות בהם ישנם מגוון דירות למכירה ובניהם גם בנייני בוטיק מיוחדים.

טרנד שתופס תאוצה

המגורים בבנייני בוטיק די מזכירים את הבנייה הישנה, שאז היו בונים מספק קטן של מבנים, ולכן בניינים אלה מתאימים עבור אנשים שאינם מעוניינים להתגורר במקום המוני, אלה במקום שקט ואינטימי עם מספר מצומצם של דיירים, מה שיאפשר להם ליהנות מאיכות חיים נוחה יותר.

המאמר באדיבות, ידר החזקות בע"מ