בלוג ומאמרים

5 טיפים שיעזרו לכם להתכונן למעבר לתל אביב

החלום להתגורר בתל אביב טמון אצל הרבה מאוד ישראלים כאשר חלקם מחליטים לעשות את הצעד המשמעותי וחלקם פשוט מוותרים מראש הן בגלל הרצון להישאר במקום הנוח והמוכר והן בגלל המחירים שלא תמיד אפשריים לכולם. הפרויקטים הנבנים בתל אביב ותכניות השיפוץ לפי תכנית של תמ"א 38 הם פשוט בלתי נגמרים ומי שבאמת מוכן לעשות את הצעד המשמעותי ומי שבאמת רוצה לחוות את החיים בעיר אחרת ושונה לגמרי מכל עיר אחרת בישראל בהחלט יכול למצוא את המקום המתאים לו. הפרויקטים כמובן מתאימים גם לתושבי העיר שפשוט רוצים דירה חדשה אבל למעשה להישאר בדירה הישנה שלהם ולשנות את חייהם מהקצה של הקצה.

המעבר לתל אביב – לחשוב כמו תושבי העיר

לא מעט פעמים אנחנו נתקלים באמרה שתל אביב היא מדינה בפני עצמה בתוך מדינת ישראל והאמת היא שמי שאכן מכיר את הסלנג התל אביבי או האופי התל אביבי מבין שבהחלט יש משהו באמירה הזו. על מנת להגיע למגורים בתל אביב מוכנים יש לשנות קצת את התפיסה בראש וזה אומר כמובן לחשוב כמו תושבי המקום וזה אומר בגדול להיות הרבה יותר פתוחים והרבה יותר מכילים בכל הקשור לסגנון החיים של האחרים. בניגוד למקומות אחרים בישראל, קשה מאוד לאפיין את תל אביב מבחינת סוג האוכלוסייה, תוכלו למצוא בעיר אנשים מכל הסוגים ועליכם להיות פתוחים לכולם ופשוט לקבל את כל האנשים מסביבכם.

קבלו את החסרונות של העיר בהבנה

למרות ההילה שיש מסביב לעיר (ובצדק) יש בה גם כמובן לא מעט חסרונות ועל מנת למקסם את המעבר לעיר ועל מנת לא להפוך את המעבר לסיוט מתמשך עליכם להתכונן אליהם בהתאם. מעבר דירה לתל אביב, ולא משנה אם מדובר בפרויקט חדש או פרויקט הכולל שיפוץ וחיזוק מבנה קיים, מלווה גם בפקקים, רעש בלתי נגמר, בעיות חנייה ועיר שלא עוצרת לרגע. לא תמיד היתרונות הגדולים של העיר באים לידי ביטוי כבר בהתחלה אבל את החסרונות כנראה שתרגישו כבר מהרגע הראשון ולכן עליכם להתכונן לכך מראש כדי לא להיות מופתעים.

לצלוח את יום המעבר ולעבור אותו בשלום

אפילו את יום המעבר עצמו עליכם לתכנן בקפידה כך שתיכנסו לעיר ברגל ימין. ראשית, השתדלו לבצע את ההובלה מוקדם מאוד בבוקר או לחילופין בשעות הערב המאוחרות וכך תוכלו לפחות להקל על עצמכם בכל הקשור לפקקי התנועה בעיר. שנית, שמרו לעצמכם מקום חנייה במקום אליו אתם עוברים כדי שלא תצטרכו לבזבז זמן יקר על חנייה באזור. שלישית, קחו לעצמכם יום של חופש כדי שתוכלו להיות עם המובילים או חברת ההובלות לאורך כל היום ולראות שהכול מתקתק לפי התכנית. הובלת דירה בתל אביב יכולה להיות משימה מאוד פשוטה וקלה אם עושים אותה כמו שצריך, המטרה שלכם היא אכן לצלוח את יום המעבר ולהפוך את ההובלה להכי נוחה ומהירה שאפשר.