בלוג ומאמרים

7 פרמטרים הכרחיים בבחירת ריהוט גן למרפסת דירה

שוקלים לרכוש ריהוט גן למרפסת? מלבד התאמת צבעים ומרקמים, ישנם עוד כמה וכמה פרמטרים אותם עליכם לקחת בחשבון כדי להגיע לבחירות שישרתו אתכם נאמנה לאורך השנים, ביניהם אלו הבאים:

על איכות לא מתפשרים

איכותם של חומרי הגלם מהם רהיטי הגן מיוצרים הנה חשובה לאין שיעור. רהיטים איכותיים הם כאלו שיחזיקו מעמד לאורך זמן וימנעו מכם את הצורך בתחלופה רבה לאורך השנים. יש לציין כי האיכות אינה באה לידי ביטוי רק בחומרי הגלם עצמם, כי אם גם באיכותם של הגימורים, בעיצוב הכולל מחשבה ובשלל פרמטרים אשר יספקו לכם את התמורה המלאה ביותר להשקעה.

הגודל כן קובע

לפני שרוכשים ריהוט גן לגינה ולמרפסת יש קודם כל למדוד את השטח העומד לרשותכם. האם מדובר בחלל קטן או גדול? האם בשטח צר וארוך או מרובע ורחב? הגודל והצורה של המרפסת הם אלו שישפיעו על גודלם של הרהיטים הנבחרים ועליכם לוודא כי העיצוב לא יהיה צפוף ועמוס וכי יהיה לכם מקום להתהלך במרפסת בנוחות מרבית.

שומרים על הרמוניה בכל חללי הבית

פרמטר נוסף אותו יש לקחת בחשבון לפני רכישת ריהוט גן הוא עיצובו של פנים הבית. רבים יסכימו כי אין זה מתאים לעצב את פנים הבית בסגנון קלאסי ומסורתי ואת שטח המרפסת בסגנון מודרני תעשייתי. על ריהוט החוץ להתכתב עם ריהוט הפנים ולכן עליכם להקפיד כי אתם שומרים על אותו הקו העיצובי בכל החללים, הן הפנימיים והן החיצוניים.

בחרו את חומרי הגלם בחוכמה

ריהוט החוץ שלכם, כשמו כן הוא, נועד להיות בחוץ. על כן יש להקדיש מחשבה יתרה לבחירת חומרי הגלם המרכיבים אותו. כאמור ישנן שלוש סוגיות אליהן יש להתייחס כאשר בוחרים את חומרי הגלם של ריהוט הגן והן: המראה, התחזוקה והעמידות. כמובן שאף אחד לא היה רוצה שהריהוט שבחר לא יהיה עמיד בפני האקלים הישראלי או ידרוש ממנו תחזוקה ותחלופה רבה. לכן חומרי הגלם משחקים תפקיד מרכזי ובכוחם לתת את הטון ולהשפיע על מראה המרפסת כולה.

חשבו על הנוחות שלכם

מטבע הדברים רהיטי הגן ישמשו אתכם בשעות הפנאי, כאשר אתם מתרווחים או מארחים במרפסת שלכם. לכן חשוב שתקפידו כי השהות תהיה כמה שיותר נוחה עבורכם. בעזרת רהיטים נוחים תוכלו להירגע ולבלות בנעימים בחוץ ולכן לפני שמבצעים עסקה, מומלץ שלא ללכת שבי אחר המראה בלבד, אלא לנסות את הריהוט אותו בוחרים. כמו כן אם לרהיטי הגן שלכם יש כריות להעצמת הנוחות, טיפ קטן מאתנו: ודאו כי הן מיוצרות מבדים עמידים.

פרקטיקה, כי איך אפשר בלי

בחירת ריהוט גן אינה מסתכמת רק בשולחן אוכל עם כמה כיסאות, אלא שיש לחשוב גם באופן פרקטי ולבחור מוצרים אשר ישמשו אתכם וישפרו את איכות החיים שלכם כאשר אתם יושבים בחוץ. לכן לפני שאתם בוחרים רהיטים שאלו את עצמכם מהו המיקום של המרפסת שלכם? האם יש בה הצללה או שהיא חשופה? האם היא שופעת בשמש או שהנה בעיקר מוצלת? שאלות אלו יעזרו לכם להחליט אילו רהיטים לבחור, היכן וכיצד להציב אותם והאם יש לכם צורך גם במוצרים נלווים כמו למשל שמשיות חזקות לצל. לידיעתכם באפשרותכם גם לרכוש ריהוט שמגיע עם הצללה מובנית.

נשארים עם הרגליים על הקרקע

פרמטר אחרון ולא פחות חשוב בעת בחירת ריהוט גן הוא נושא היציבות. המרפסת לרוב נמצאת בגובה ולכן חשופה לרוחות חזקות. אם זה המצב גם אצלכם, חשוב כי תבחרו רהיטי גן חזקים ומסיביים במיוחד אשר יהיו כמה שיותר יציבים ובטוחים בעת השימוש. גם אם אתם רוצים לשדרג את העיצוב עם כריות, ערסלים או שמשיות, חשוב שאלו יהיו ייעודיים למרפסות על מנת לספק מענה הולם ובטיחותי.