בלוג ומאמרים

מכפיל חניה

מכפיל חניה הוא פתרון פורץ דרך המאפשר לבעלי משרדים או דיירים בבניינים פרטיים לייעל את שטח החניה ולנצלו עד תומו.  מכפיל חניה הוא למעשה מתקן המאפשר לבעלי חניון קטן להחנות כמה רכבים יחד, כאשר רכב אחד חונה ועולה מעלה ומתחתיו ניתן להחנות רכב נוסף בצורה אופקית. מכפילי חניה עובדים בצורה אוטומטית, ממש בלחיצת כפתור. המערכת פועלת בצורה זאת: בעזרת המערכת האוטומטית והמעלית שבתוכו, ניתן להעביר את הרכבים למקומם, החל מקומת הקרקע ועד למקום החנייה הספציפי בעת כניסה, כמו כן הדבר זהה בעת יציאת הרכב. המערכת פועלת במהירות רבה, כך שכל הנדרש הוא להחנות את הרכב , לעלות אותו מעלה באמצעות לחיצה על כפתור ולאחר מכן ניתן להחנות רכב נוסף תחתיו.

באילו מקרים יש צורך במכפיל חניה?

מדינת ישראל נחשבת למדינה קטנה וגם מעט צפופה, ולכן נושא החניה הוא נושא רגיש בעיקר בערים מרכזיות כדוגמת תל אביב. במקומות רבים לא מוקצה די מקום לטובת חניית רכבים, ובעיקר בבניינים ישנים ובנייני משרדים שבהם לא תוכנן מראש חניות תת קרקעי, מה גם שבמקומות בהם יש חניות תת קרקעי עדין יש מצוקת חניה. משפחות רבות מחזיקות יותר מרכב אחד ואנשים רבים מוצאים את עצמם במרוץ אחר חיפוש חניה באופן יומיומי, כאשר הם משלמים סכומי כסף גבוהים עבור חניונים ציבוריים.

במשרדים – התקנת מכפיל חניה במשרדים היא פופולרית, כיוון שכל אחד מגיע עם רכבו  ולא תמיד יש די חניות עבור כל עובד, מה גם שישנם אורחים המגיעים למשרד כגון לקוחות וספקים ואז יש צורך לדאוג עבורם לחניה.

עבור דיירים בתכנית תמ"א 38 – קבלנים ויזמים מתחייבים במסגרת תמ"א 38 למצוא פתרון חניה עבור הדיירים, ולא תמיד השטח מאפשר זאת. ולכן, מכפילי חניה הם פתרון נהדר עבורם המאפשר להם לדאוג לכל הדיירים לחניה.

עבור בעלי דירות פרטיות – מכפילי חניה יכולים להיות פתרון נהדר עבור אנשים המתגוררים בבניינים פרטיים או בבנייני קומות ומעוניינים להקצות מקומות חניה נוספים לטובת חניה נוחה יותר. את מכפילי החניה ניתן להתקין מתחת לבנייני עמודים או בחניונים סגורים.

ראה עוד: פתרון חניה לבניינים ועסקים