בלוג ומאמרים

בניה חדשה

הפרויקטים החדשים של בניה חדשה ממשיכים להתפתח בערים רבות בכל רחבי הארץ ובכל מקום מאפשרים לאכלס את האוכלוסייה הממשיכה בארצנו הקטנטנה ומאפשרת פיתוח של ערים, קיבוצים ומושבים לצורך מתן פתרון למצוקת הדיוק בארצנו. משרד הבינוי והשיקום הוא זה שאחראי על בניה חדשה והוא מתכנן סביבות מגורים חדשניות לצד פיתוח שכונות וערים בסטנדרטים החדשניים בעלויות סבירות המתאימות למשק הכלכלי. התערבות של משרד הבינוי והשיקום עושה רק טוב עבור עולם הנדל"ן בישראל, הרי אנו רואים כי כמעט בכל עיר בונים בניינים ומגדלים חדשים ואף מדובר רבות על פרויקטים תמ"א 38 ופינוי בינוי שהם למעשה עוד צעד גדול לאכלוס תושבים ופתרון למשבר הדיוק בישראל.

שיטות בניה חדשה הן מגוונות

אם כך, ידוע כי פרויקטים נבנים זה אחר זה במהירות רבה בישראל, אך לכל אלה אחראיות השיטות הבנייה החדשניות המאפשרות בנייה מהירה באיכות גבוהה, מה שורם רבות להתפתחות פרויקטיי פינוי בינוי ובניית בנייני דיור חדשים בישראל. יש לא מעט שיטות חדשניות בענף הבנייה, את חלקן הגדול כבר מיישמים בפרויקטים שונים וחלקן נמצאות בשלבי אישורים כדי להן יעמדו בדרישות התקנים ויתאימו לאקלים ובכלל לתקנות השונות בענף הבנייה בארץ.

אחת השיטות המוכרות והחדשניות כיום בעולם הבניה החדשה היא – השיטה נקראת ICF או במילים מפורטות יותר – Insulated Concrete Forms. מדובר בנייה חדשנית הנעשית באמצעות טפסי או תבניות מבודדות המיועדות לצורך יציקת קירות בטון בדרך מהירה וקלה, מה שתורם למהירות הפרויקטים ובכך לקיצור זמן העבודה. מדובר בשיטת אקולוגית ומודולרית אשר מתבצעת על בסיס חומר פוליסטירן מוקצף, הנחשב לחומר מיוחד בעל תכונות רבות מבחינת נתונים, אך התכונה הבולטת בו היא העובדה שהוא ניתן למחזור.

כמו כן, ישנן לא מטע שיטות נוספות בתחום הבניה החדשה, אך נראה כי המשותף בניהם הוא הבנייה הירוקה אשר מאופיינת בחומרים ידידותיים לסביבה ובכך הם תורמים רבות לשמירה על סביבה ירוקה. המודעות הרבה של שמירה על סביבה ירוקה עשתה את שלה, וכפי שהוא קיימת בתחומים רבים היא מודגשת יותר בכל הקשור לעולם הבנייה. חשוב לציין כי מדובר בשיטות טובות ובטוחות שאינן פוגעות כלל וכלל באיכות הבנייה, אלא מאשרות חיסכון רב במשאבים ובזמן עבור הבנייה.

ראה עוד: פרויקטים התחדשות עירונית | תוספות בניה על הגג